View Single Post
  #38  
Vechi 23.12.2009, 16:08:38
iuly21 iuly21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2009
Locație: campulung moldovenesc
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit o lamurire

Iti recomand ce a zis preotul PROCLU:daca nu esti sigur care religie e cea mantuitoare,roaga-te postind de ex 3 zile ,citeste acatistul MAICII DOMNULUI ''BUCURIE NEASTEPTATA'' IN CARE SCRIE'IN ORICE NEDUMERIRE INTELEPTESTE-MA'' SI AI SA PRIMESTI SEMN.aSA AM PROCEDAT CU O SECTARA CARE CAUTA SA MA LAMUREASCA CA A EI CREDINTA E BUNA.a VRUT SA NA RUGAM 6 LUNI SI EU AM CAZUT DE ACORD.dAR LA sfarsitul lunei a 6-a ea care ramase gravida a avut extrauterina,f.grav pt sanatatea ei.I-a aratat Dumnezeu care-i adevarata credinta.Exista ce scrie in Scriptura:un duh de ratacire,un diavol care intuneca mintea multora care nu se roaga atunci cand au o problema.Cat traim pe pamant,toti vedem mila lui Dumnezeu ,care din mila pt iadul unde mergem ne tine ,ne pune la dispozitie preoti,sfinti,carti din care sa ne documentam,dar dincolo e DREPTATEA.Dumnezeu ,aici pot sa nu cred in nimic si daca ii zic:''Doamne-ajuta-ma'',ma ajuta.Dar,daca din lene de citit sau alte pacate eu nu caut sa fiu credincios,atunci e vai de sufletul meu.Pt toate cultele care nu sunt crestine[desi ele asa se numesc]o sa le spun ca fac mare pacat sa inlature munca sf apostoli si sfinti, carora Dumnezeu prin Sfantul duh le-a vorbit si sa-si sustina noile idei ratacite aparute de acum 100 de ani ca ar fi adevarata credinta.E pacat ca se lasa inselati de diavoli si e pacat ca nu se roaga daca au o nedumerire si raspunsul le va veni numaidecat.Decat sa na contrazicem,mai bine ne rugam sa ne arate.E asa de simplku de procedat!
Reply With Quote