View Single Post
  #1  
Vechi 10.04.2009, 09:51:22
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Unhappy Doamne ajuta-ma !

Nu stiu unde sa incadrez ceea ce voi scrie ,dar cum buba mea vine de la un anumit cult ,am zis ca aici e cel mai bine ....Eu sunt ortodoxa,ma consider crestina ,sotului meu i-au murit parintii cand era mic,e orfan ,provine dintr.o familie care are alta credinta,cred ca sunt adventisti.In trecut sotul meu era ateu,dupa o experienta dureroasa,a inceput sa creada iar in D-zeu,si trebuie sa se boteze ...dar nu stie inca in ce religie! Merge cu mine la biserica,dar nu se inchina cand intra in biserica,si spune ca ortodoxismul nu il convinge ! L-am intrebat dc adventismul il convinge ? si mi-a spus ca nu ! am rasulfat usurata,insa de ceva vreme ma gandesc ca ar vrea sa se boteze la ei,si atunci sunt convinsa ca relatia noastra se va destrama ! i-am spus ,bine nu vrei la ortodoxi,dar nici la adventisti,alege altceva .Si mi-a spus ca s-a gandit la religia iudaica. Sincer as fi mult mai usurata sa stiu ca se va boteza acolo,eu nu il oblig sa se boteze la mine ,dar numai gandul de a fi ca "familia" lui ,imi da fiori ! M-am rugat la D-zeu ,la Maica Domului ,la Hristos sa il lumineze,de aceea va rog pe cei care stiti biblia foarte bine ,sa ma ajutati sa ii aduc argumente din ea ,pentru a nu se boteza la adventisti! Mentionez ca el stie biblia foarte bine,eu acum am inceput sa o aprofundez ,si nu as putea sa ii dau argumentele care trebuie.
Poate unii or sa zica ca nu e o pb asa mare,dar pentru mine este ! nu m-am casatorit ca sa sufar ,si totusi am suferit destul,iar acum imi doresc sa avem o viata linistita ,si stiu ca dc se va boteza la ei ,vom ajunge la divort ! Multumesc celor care se vor opri sa citeasca si sa ma ajute !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote