View Single Post
  #62  
Vechi 24.05.2011, 22:37:15
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
probabil nu ai copii ... cand ai sa ai copii si ai sa te lovesti de greutati, vei vedea cata nevoie vei avea de intelegerea si iubirea copiilor tai ...

"angoasele si dilemele existentiale" vin din greutatile vietii, cu care un parinte se loveste in fiecare zi ... unii oameni sunt mai puternici si trec mai usor peste ele, altii sunt mai slabi si cad prada viciilor ... asta nu inseamna ca sunt "parinti IMATURI psihic si emotional" ... sunt doar oameni si nu trebuie judecati ... de asta exista familia, ca fie parintele, fie copilul sa se sustina unul pe altul, sa se iubeasca si sa fie alaturi unul de altul INTOTDEAUNA.
Draga mea,nu am copii inca si nici nu ma vad in postura de a fi o mama crizata,imatura emotioanal ,nu-mi doresc sa fac viata altora un calvar doar ca m-am sculat eu prost dispusa sau colegii de serviciu mi-au facut sicane!

Aaaaaaahhhhh,ca se pot IERTA cazuri din astea ca cel al mamei tale...desigur,te felicit,ai procedat corect!
Insa eu sunt o idealista,visez la o lume frumoasa,utopica,perfecta unde cazuri ca cel al mamei tale nu au ce cauta!

Maturii trebuie sa fie caliti cu greutatile vietii,caci au o experienta in spate si apoi ar trebui sa-si iubeasca copiii atat de mult incat sa nu le produca nici o vatamare psihicului lor fragil.
Nu inseamna ca daca ai ramas in somaj toata casa se cufunda in disperare,intuneric si dezamagire si ai cauta sustinere in copii!
Copiii au treburile lor,ca de pilda sa CREASCA FRUMOS;nevirusati de problemele voastre de cuplu,cariera,subapreciere sociala!!!!
PUNCT!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote