View Single Post
  #69  
Vechi 25.05.2011, 08:21:58
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
2. Nu o urasc pe mama asa pur si simplu da? Ura prea mult spus. Mai mult dezamagita si socata. Pentru ca pur sis implu nu m-am asteptat ca mama mea sa faca avort + ca eu sunt contra asa ceva+ ca imi doream f mult s amai am un frate o sora. Vreau mai mult sa o inteleg si sa accept si momentan mai trebuie sa lucrez la asta.
cat despre avort ... roaga-te la Dumnezeu sa o ierte ca a facut aceasta greseala ... nu se stie imprejurarile in care s-a intamplat asta ... poate i-a fost frica ca nu se va descurca, material, si moral, poate a vrut sa iti ofere tie totul, poate a obligat-o tatal tau, prin anumite circumstante, poate sa fi fost vreo problema.... asta nu mai conteaza de acum ...

si eu zic ca ura e mult spus ... si poate e normal sa fii dezamagita ... dar ti-am zis, nu se stie motivul ... arata-i ca o iubesti, apropie-te de ea, o mama e ca painea calda, iarta-i toate greselile si imbratiseaz-o, pup-o tot timpul ... stii, se zice ca ce tie nu iti place altuia nu ii face ... gandeste-te cand vei avea copii, chiar daca vei face anumite greseli, probabil vei dori ca ei sa iti fie alaturi, sa te inteleaga si sa te iubeasca neconditionat. ei asa probabil are nevoie si mama ta ...

asculta-mi sfatul, sfatul unei mame (si la un moment dat vei fi si tu mama), chiar daca acum poate nu intelegi si nu simti ca este lucrul corect care trebuie facut. vei intelege toate astea cand vei avea copiii tai. ai sa vezi ce greu este de crescut un copil, cate sacrificii trebuie sa faci, cat stres este ca sa nu raceasca, sa fie bine imbracat, sa manance, sa faca o scoala, sa iasa ceva de capul lui ... si cand stii cate sacrificii ai facut, cata iubire si munca ai depus si cu toate astea sa ti se intoarca copilul impotriva, este ingrozitor

repet, un copil nu intelege sufletul unui parinte, decat atunci cand devine el parinte...

Last edited by Mirela0110; 25.05.2011 at 08:24:47.
Reply With Quote