View Single Post
  #2  
Vechi 09.11.2011, 09:27:56
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

nu am vazut "cum se imbogatesc preotii" ci cum "se consolideaza Biserica".
Din cate am inteles , padurea devenise prpprietate privata. Deci nu poti fura un bun propriu.
Sunt de acord ca defrisarea masiva poate produce un dezastru ecologic. Dar nu am nici o sursa ca asa s-a procedat. Sunt ciudate legile asta, chiar prostesti as spune. Spre ex, am o cunostinta intr-un cartier al Tm, care in urma cu multi ani si-a cumparat o suprafata de teren foarte mare. A facut in timp doua case, si i-a ramas o bucata mare de pamant folosita ca livada. Acum doreste sa isi construiasca pe proprietatea personala o casa ptr una din fete. Si autoritatile ce crezi? NU, ptr ca e inregistrat ca spatiul verde, si e plantat cu pomi(pe care tot gazda i-a plantat ) si nu are voie sa construiasca nimic acolo. Pana unde isi permite acest virus sa intre in vietile noastre?Pana unde isi permite sa ne lezeze libertatea tocmai in numele asa ziselor drepturi ale omului?
Asa ca toate aceste remarci rautacioase, sunt spuse doar de un suflet certat cu Dumnezeu, care mocneste de fustrare si rautate.
Oare ma intreb, unii oameni nu au altceva de facut decat sa trieze toate stirile care defaimeaza Biserica si apoi sa inceapa sa improste cu noroi?
E dovada cea mai clara a unuei persoane intr-un continuu razboi sufletesc.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote