View Single Post
  #10  
Vechi 21.01.2009, 15:09:10
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Da, cred ca e timpul sa privim cu frica de Dumnezeu continutul acelei carti. Cred ca parintele Iustin a fost folosit pur si simplu pentru a impiedica raspandirea acestei carti deoarece sustine acum aceleasi lucruri care sunt cuprinse in cartea considerata atunci eretica! E vorba despre cartea ,,Parintele Gabriel Nicu- un om indumnezeit prin Har".

Poate ca Dumnezeu i-a smerit putin si pe autorii acestei carti si pe crestinii parintelui, dar sunt convinsa ca nu va lasa pana la sfarsit sa triumfe neadevaruri despre un preot placut al Sau.


Multi credinciosi continua sa aduca si marturii care se refera la minuni petrecute la mormantul parintelui.
Cand oare vor inceta sa mai vorbeasca atatea rautati crestinii nostri ortodocsi caldicei la adresa parintelui Iustin cum ca citez "a fost folosit de catre [...] pentru a [...]" sau la adresa parintelui Arsenie Papacioc sau la dresa parintelui Cleopa trecut de 11 la Domnul pe motiv ca vorbea la fel ca si parintii Iustin si Nicolae Tanase de la Valea Plopului despre Gabriel Nicu. Oare cum poti sora Antonia sa "contesti" atatia parinti doar pentru o placere nebuneasca de a-l considera sfant pe unul caterisit de BOR prin vara lui 2004 pentru invatatura eretica si vrajitorie [cum afirma parintele Nicolae, citat pe blogul domnului Bogdan Stanciu, pe care l-am mentionat mai inainte]???
Reply With Quote