View Single Post
  #10  
Vechi 14.02.2013, 13:08:41
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nutucutu Vezi mesajul
Si de unde ati tras concluzia ca soarele nu s-a miscat si ca doar li s-a parut martorilor acest lucru? Pentru ca nu a fost inregistrat de observatorul astronomic, iar de aici concluzia PERONALA a dumneavoastra: minune falsa.
Eu cred ca e evident si pentru dvs. sau alta persoana, nu are cum sa fie pararea mea personala. Din cate stiu aveti si dvs. studii tehnice. Cand soarele se misca real se vede si de un eschimos si de un roman si de un autralian. Sursele catolice spun ca niciun observator din mai multe parti ale lumii nu au remarcat vreo miscare a soarelui.
Citat:
În prealabil postat de nutucutu Vezi mesajul
Sa inteleg ca minunea la care a asistat Pavel, cand i-a aparut Lumina orbitoare, iar Pavel vorbea cu cineva si insotitorii lui nu auzeau nimic e una falsa? Ca doar nu se putea ca Pavel sa auda, iar insotitorii lui nu. Sau Pavel sa orbeasca, iar insotitorii lui nu, ca doar le-a aparut aceiasi Lumina.
Puteti observa ca e totala altceva, Lumina nu era de la soare.
Citat:
În prealabil postat de nutucutu Vezi mesajul
Nu mi-ati spus totusi, unde in Sfanta Scriptura, gasiti ca un diavol ii reda (sau ii poate reda) sanatatea unui om bolnav
Despre acest lucru am mai discutat pe forum, e cea mai frecventa minune facuta de ingerii cazuti. In toate religiile pagane sunt vindecari de la samani. Penticostalii si carismaticii au o mare aplecare spre aceste vindecari. Am dat dat chiar si pararea catolicilor, in care se spune ca printre minunile facute de ingerii cazuti pot fi si vindecari.
Iar aici un link din cartea despre Parintele Paisie Aghioritul, cu o povestire depsre un vrajitor african care vindeca multe boli (este a doua povestire): http://www.sfaturiortodoxe.ro/marii-...unt-demoni.htm
Reply With Quote