View Single Post
  #10  
Vechi 25.01.2008, 16:10:23
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SCORPIUS
asa ca pentru
mine tot teoria reincarnarii in oameni(dupa o
stergere majora a memoriei) ramane valabila, pentru ca este cea mai apropiata
de logica teorie.
Pai Scorpius, tu nu iti dai seama ca daca ar exista reincarnarea, asta ar insemna ca memoria ti se sterge automat, rezultand ca tu n-o sa mai ai constiinta de sine sub nici o forma, nici material si nici spiritual??. Asadar, cum poti sa crezi ca o sa dispari de tot? Pentru ca dupa cum crezi tu, reincarnarea impune neparat neimplicarea memoriei tale in constiinta individului nascut, asa ca tu vei ramane pe dinafara oricarei dimensiuni, nu vei reprezenta nici macar "nimicul". Nu vei mai fi nici ca spirit, stii ce inseamna asta? Este ca si cum tu nu te-ai fi nascut nicodata, ca si cum nu ai fi vazut niciodata aceast lume! gandeste-te un pic la urmarile reincarnarii! Eu de ce nu imi amintesc nimic din viata anterioara? Unde este constiinta celui mort? Nu vreau sa te conving ca nu exista reincarnare, dar eu iti pun niste intrebari sa vad daca tu poti sa raspunzi, si nu vei putea raspunde, pentru ca nu exista reincarnare. Daca exista asa ceva, ar fi trebuit sa simtim in noi ceva strain noua, sau macar sa ne amintim ceva din cealalta viata, ori asta nu sa intimplat nimanui, decat in niste emisiuni la TV de paranormal, de unde vine si cuvantul "paranormal", adica ceva ce nu e in ordinea fireasca, care si asa sunt emisiuni facute numai ca sa fie facute.
Reply With Quote