View Single Post
  #167  
Vechi 11.07.2009, 22:11:03
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristinamaria Vezi mesajul
Imi plac oamenii batrani, imi place sa le ascult povestile, sa-nvat de la ei.
Imi place sinceritatea, imi place logica, imi place sa-nteleg cum functioneaza lucrurile (inclusiv cele tehnice). Imi place irationalitatea femeilor. Imi place simtul umorului. Imi place loialitatea.
Imi place sa gatesc (dar o fac foarte rar, cu toate ca ma pricep, fac inclusiv prajituri, deoarece nu prea am timp - uneori insa imi invit rudele si prietenii la masa in weekend).
Imi place sa cos (motive traditionale), imi place mult sa muncesc (si la serviciu dar imi place mult si munca manuala prin casa, repar tot felul de chestii, lucrez in gradina), imi place sa pictez.
Imi place sa citesc, imi place critica (cnstructiva), imi plac acatistele.
Imi place sa conduc cu viteza si sa parchez cu spatele.
Imi plac filmele (am vazut muuuulte).
Imi place originalitatea.

Nu imi place lenea (cu toate ca unori ma apuca si pe mine...), ipocrizia (sper ca asta nu ma apuca prea des...) dar mai presus de toate imi displace superficialitatea si apatia, platitudinea si "intelectualismul" agresiv si fals.

Nu imi displace prostia, decat atunci cand este combinata cu aroganta. Oamenii lipsiti de inteligenta dar smeriti sunt niste exemple demne de urmat.
Te rog să mă scuzi, dar de ce consideri femeile iraționale , și mai în glumă mai în serios, atenție la viteză și nu în ultimul rând la parcarea cu spatele !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote