View Single Post
  #2  
Vechi 23.02.2010, 04:11:16
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit Maica Domnului goneste/risipeste atacurile demonice

Am avut si eu, mai demult, un atac similar, oarecum, cu ce ai descris tu aici, florisca. Intr-o dimineatza cand m-am trezit, de indata ce am deshis ochii, simtzeam o umbra greoaie (si cam intunecata) deasupra mea, care imi producea fiori reci (dar si stari de panica, neputintza, slabiciune, disperare, neliniste etc). Cand am incercat sa ma ridic, nu am reusit, fiindca ma 'tzintuia' la pat, cu fortza, intr-o stare ca de paralizie corporala. Iar cand am incercat sa-mi fac semnul Crucii, nu-mi puteam ridica mainile deloc, fiindu-mi, efectiv, tzinute cu fortza de acea 'umbra'!... Am incercat apoi sa-mi fac semnul Crucii cu limba, dar parca ma strangea de gat si tot nu reuseam, simtzeam innecaciune etc. Apoi, intr-o fractziune de secunda, in starea aceea incorsetata, de panica si disperare intensa, mi-a venit in minte (m-am gandit eu, mi-am amintit instantaneu, flashback), imaginea unei icoane a Maicii Domnului cu Sf. Prunc Iisus Hristos (daca-mi amintesc bine acum, cred ca cea de la Schitul Darvari, din Bucuresti, care este o copie a uneia dintre icoanele facatoare de minuni din Sf. M-te Athos). De indata, 'umbra' respectiva m-a eliberat si a disparut fara urma!... MULTUMESC LUI DUMNEZEU si MAICII SALE PREASFINTEI FECIOARE, pt. tot ajutorul si purtarea de grija!...

Referitor la atacurile demonice care se mai intampla in timpul somnului, in vis etc, si eu m-am aflat intro astfel de agonie teribila si terifianta, insuportabila, pt. o vreme destul de indelungata (pt. mine). Insa eu, (spre marea mea rusine si mai mult prada nestiintzei, curiozitatzii si naivitatzii prostesti), am facut si multe pacate 'mari si late' (grave, adica; si daca s-ar mai adauga si cele 'mostenite' din familie, respectiv, neam...), apoi am avut de suportat consecintze, probabil pe masura!... de simtzeam ca nu le mai puteam duce!...

Intr-un timp aveam unele vise in care niste pasari nesuferite (tot prin vraji trimise, care ma tot urmareau peste tot in realitate) incercau sa-mi arda ori sa-mi blocheze mainile de la a ma inchina (face semnul Sf. Cruci), cu un fel de raze laser de culoare rosie, pe care le emiteau din priviri sau din ciocuri etc. Si altele. Dar majoritatea cosmarurilor nocturne (sau diurne, uneori) chinuitoare erau din cele mai scarboase, indescriptibile in cuvinte si poate ca imposibil de imaginat pt. mintea omeneasca!...

Last edited by cherub; 23.02.2010 at 04:13:46.
Reply With Quote