Subiect: Nelamurire
View Single Post
  #6  
Vechi 28.07.2013, 10:40:17
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Si mie imi pare ciudata explicatia ei. Nu cred ca un preot poate da o asa numita dezlegare ca sa te casatoresti cu cineva, ce sa "dezlege" prietenia voastra? O binecuvantare insa poate da!
De asemeni cred ca aceasta binecuvantare este precedata de cercetarea ambilor viitori soti. Nu imi pare firesc sa accepti o casatorie asa din senin cu un necunoscut. Sigur nu se cunosteau?

Sa iti dau un exemplu din viata mea. Intr-o zi de 25 martie- Buna Vestire- ma aflam intr-o manastire(nu am sa zic care) si stateam in strana. Un baiat m-a vazut, m-a tot privit si apoi s-a asezat langa mine cu scopul de a lua legatura cu mine. Diverse intrebari mi-a adresat, mi-a lasat date de contact ca vezi doamne el vrea sa se casatoreasca si eu as fi tocmai buna pentru el. Evident ca nu l-am alungat dar mi-am dat seama cu timpul ca nu e pentru mine si ca asa spunea si altor fete.
Ca atare, cred ca situatia descrisa de tine trebuie oarecum analizata, dar daca ea cauta sa fuga de tine, las-o chiar daca te doare inima. Crede-ma, cine te-a ranit o data, o va face si data viitoare.

Rugaciune multa ca sa iti descopere Dumnezeu si sa inveti din descoperirea lui tainica, sa nu inchizi ochii crezand ca poti schimba ceva, ca nu poti nimic schimba in firea omului. Pace si multe bucurii!
Reply With Quote