View Single Post
  #205  
Vechi 17.01.2015, 01:29:09
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doar o rugaciune...

In seara aceasta am sunat pe sotul Elenei si nu mi-a raspuns. Am aflat mai tarziu de la fratele Elenei ca sotul ei este langa ea, o linisteste, o intareste deoarece are mari, mari dureri dupa operatia de dimineata. Medicii sunt foarte multumiti de felul in care a decurs operatia dar Elena are dureri insuportabile. Numai bunul Dumnezeu ii poate usura durerea. De o luna si ceva, Elena este tot in spital, ne bucuram ca a facut mari progrese, este optimista, nu si-a pierdut nadejdea ca se va face bine, dar cateva zile dupa operatie starea ei este foarte subrezita. Sa ne rugam, s-o pomenim in continuare!!! O rugaciune scurta, un gand bun va ajunge la Elena ca un balsam pentru suflet.

" Miluieste-o, Iubitorule de oameni, pe roaba Ta ELENA, care patimeste, aratandu-i mila Ta cea nemasurata. Da-i ei putere sa se ridice din patul durerii si sa se roage Tie impreuna cu noi, cei cu sufletele slabite de patimi, dar insetate de tamaduirea Ta: Iisuse preadulce, Doctorul sufletelor si al trupurilor noastre, miluieste-ne! " Amin

" Preamarite si slavite Doamne, Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit in lume sa tamaduiesti neputintele oamenilor, Care nu ai venit sa chemi la pocainta pe cei drepti, ci pe cei pacatosi, si ai primit moarte pe cruce pentru mantuirea noastra! Din adancul inimii Te rog sa primesti smerita mea nevointa si aceasta mica rugaciune a mea pentru GEORGE, cel incercat de boala! " Doamne Iisuse Hristoase, ai mila de noi toti! Amin!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote