View Single Post
  #4  
Vechi 13.05.2023, 00:32:00
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.005
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul

https://www.activenews.ro/opinii/Fem...cularii-181927

Oricum, Preafericitul, chiar și dacă îl va trimite pe Bănescu într-o ultimă „descindere”, cu bilet cu o singură călătorie, tot va rămâne cu anumite probleme și în viitor, pentru că anumite lucruri spuse de Bănescu, de vreme ce nu au fost contrazise de Preafericitul și se poate considera deci că le-a spus cu o anumită măsură de acord din partea lui, acele lucruri vor apăsa în continuare și în viitor asupra Preafericitului și vor rămâne niște lucruri pentru care Preafericitul s-ar putea să dea socoteală, și încă din această viață, chiar dacă el poate crede că în această viață nu dă, nu are a da și nu va da socoteală în fața nimănui, sau cel puțin poate așa vrea să lase impresia nouă, ăstora care ne ducem viața tot mai greu și mai apăsător în această Țară.
Eu citesc activenews de la referendumul pentru familie, atunci i-am descoperit era Șomănescu de la r3media director, e tare de tot cel care e acum director a dus ziarul la alt nivel, am citit articolul acela, într-un fel se explică cum Bănescu care era relativ un nimeni a urcat într-o funcție de maximă vizibilitate.

Până acum se știe de Bănescu că a fost administrator la o grădiniță din București, să sari de la administrator la o funcție de prim rang mi se pare cam brusc, cv-ul lui și alte date nu se prea găsesc, dat fiind că e persoană publică și e ca un funcționar public, nici declarație de avere, nici de interese, deși clamează transparența și deontologia pe unde merge.

Bănescu e un fel de Alexandru Cumpănașu al administrației Bisericești, până când Sandu Cumpănașu nu a candidat la prezidențiale și nu a început să atace nu se știa nici că are doar liceul, că are contracte dubioase pe fonduri europene pt care dă cu subsemnatul acum la DNA, că e membru în lojă șamd.

Ce mă miră e cum de ei care au atâtea lucruri dubioase ne țin lecții despre ce partid să alegem, în multe emisiuni la Trinitas tv se făcea reclamă la PMP în mod mascat prin invitați, acum văd că e adus și Mircea Geoană, a mai fost în trecut promovat și mârșavul de Flutur care a jefuit Suceava din vremea lui Băsescu și nu mai e schimbat.
Din banii tuturor se promovează P$D, PNL, PMP la Trinitas tv care e un fel de tvr Bisericesc, fiecare parohie plătește o taxă per familie către Mitropolie pt fondul trinitas.

N-aș vrea să mai văd politicieni, sau să-l cheme și pe Claudiu Târziu atunci dacă e nu să promoveze partide sistemiste care vor Statele Unite ale Europei, dizolvarea suveranității României va duce și la dizolvarea B.O.R. în sisteme ecleziastice mondialiste, ecumeniste șamd.

Bănescu cred că e pe făraș, nu mai are emisiuni la radio, ce trebuia să facă e să fie liniștit și să încerce să aplaneze conflicte, să lumineze neînțelegeri sau percepții greșite despre B.O.R. și stătea vreo 15 ani sau mai mult purtător de cuvânt al Patriarhiei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote