View Single Post
  #15  
Vechi 03.02.2021, 15:45:59
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
1. "Mai bine sa-si lege cineva o piatra de gat si sa se arunce in mare decat sa faca rau mai micilor Mei",
2. "Mai bine sa nu se fi nascut decat sa huleasca cineva pe Duhul Sfant Mangaietorul" asta ne spune Domnul Hristos.

Nu vreau sa infricosez pe nimeni dar trebuie sa avem un pic de respect daca vrem sa dialogam pe tema asta. Nu poti sa-ti permiti sa ranesti si sa umblii si sa tot redeschizi rani si sa tot lovesti in ele. Trebuie sa cauti ceea ce cauti cu buna credinta si nu cu viclenie, procesomanie si desfranare ascunsa alergand dupa idoli.

@gpalama, nu-ti mai raspund pana nu dovedesti ca am cui raspunde. Cat timp ma faci pe orice fir de discutie si la fiecare postare in fel si chip nu socotesc ca esti vrednic de o discutie deschisa, onesta ci cred ca nu faci altceva decat aplici un plan de bataie viclean ca sa ma scoti din minti si sa ma demonstrezi gresit si apoi sa sustii ca etichetele tale s-au bazat pe cunoasterea Duhului si a teologiei caci tu esti un fel de prooroc cu o vedere duhovniceasca si stii intotdeauna ce spui.

Daca vrei sa-ti mai raspund te rog sa te comporti politicos si sa-mi acorzi respectul cuvenit oricarui cetatean roman si oricarui om si sa te abtii de la a mai face afirmatii si atacuri la persoana despre mine sau despre fratii din NIP.
Acum hai sa o luam punctual.

Deci NIP sunt fratii tai. Deci esti in NIP in secta cindamnata de BOR.

"Pui de satana si naparca careninconjurati pamantul sa aduceti rod Gheenei. Nici voi nu va mantuiri si impiedicati si pe altii"

Pui de eretici care fugi sa raspandesti semintele ereziei peste tor pe.unde poti.
Duhul satanic protrstatn este cel care te da de gol care se simte de la.o posta. Fara sa stiu vine esti s-a vazut cum esti din argumentsrie din dujul.satanic sectar care lucreazain tine.

Lucrarea ta este neascultarea si erezia.

Nici macar o data nu ai vorbit de asculatarea de Biserixa ci din contra ai vorbit despre "neascultarea de biserixa si ascultarea de lucrarea sectara a NIP".

Asa zic si sectarii ca tine sa nu asculti de biserica.

Asa a scos diabolul pe adam in rai ca pe tine prin neasviltare de biserixa...

Nimic nu zici bun si tot ce zici e stricat.

Tot ce spui este sectarism ieftin.

Esti identic cu orice penticostl baptist so adventist.

Daca ai avea studii teolofice ai vedea ca diferenta intre tine si protrstanti sectari este zero.

Esti in linia sectaro-protrstanra. Penrru ca nu asculti de Biserica, ti-ai inventat tu dogma ta si hulesti Biserixa. Ai zis in alt post ca trebuie ascultat de "textul sectar numit Cuvantul lui Dumnezeu" mai mult dcat de Biserixa...

Biserixa estein fspt Glasul lui Dumnezej care este in Biserixa nu in sectele de care te-ai lipit.

Tu nu ai raspuns la nimic pana acum. Pentru ca nunpoti sa raspunzi. Nu ai raspuns la nimic pentru ca tot ce spui este incompatibil cu ce spune Biserixa.

Ti-am zis si eu si AlinB si Igor - suntem 3 teologi ai Bisericii care mai stim putin cu ce se mananca dogma Bisrricii.

Si de fiecare data nu te-a ibteresat te-ai victimizat si ai ebitat oeice raspuns direcr la inttebare.

Citeste-ti posturile.

Tot ce spui este COMPLET INAFARA BISERICII.

Este sectarism de cea mai joasa speta.

Nu te mai indreprati cifa asciltare de Biserixa si te indreapta.

Bisrrica iti cere si iti spune sa te indrepti

Last edited by gpalama; 03.02.2021 at 15:58:00.
Reply With Quote