View Single Post
  #182  
Vechi 14.10.2021, 19:02:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Mi-am cerut scuze, și îmi cer și acum, că te-am numit martalog, să vezi că nu e o formă de mândrie(adică de prostie), însă dumneata ești analfabet funcțional. Exprimarea liberă are umbră, penumbră, lumină, metafore, epitete, etc. O complexitate ce te depășește. Ți-am spus că nu te estimez, pt că dacă aș face-o, m-aș coborâ la nivelul tău, și m-ai bate cu experiența. Poate așa înțelege și domnul Demetrius. Probabil trăiești pe la vreo mănăstire, unde ești supus la mici întrebuințări ca să nu obosească conștientul. Că în societate nu văd să te descurci. Te compatimesc sincer, la ce găuri craniale sunt în perete înainte să tastezi aici...

P.S. Nu imi răspunde că îmi este silă să îți răspund. Te rog!
@gpalme multe altora, ti-am zis ca filozoful e nevinovat? Si-a cerut scuze, deci nici eu nu te mai fac martoloz si martzafoi... primesc si eu sa ma scuz.

@Nietsce, foarte frumos domnule Pileozoof!
Scrieti frumos romaneste, ganditi frumos, va cereti scuze, nu vreti sa va mandriti si va dati seama de multe bune si rele. Spor la cautat adevarul Adevarat!

Sunteti pe Calea cea buna!
E bine sa ai discernamant duhovnicesc.

Mie desi mi-e sila mi-e si mila... deci de aia... ii tooooot raspund. (Iubeste pe vrajmasii tai si vei avea rasplata in Ceruri. Casnicii tai sunt vrajmasii tai crestinule care vrei sa lepezi lumea!)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 14.10.2021 at 19:05:13.
Reply With Quote