View Single Post
  #6  
Vechi 02.06.2010, 14:46:27
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Un politician poate fi crestin , iar unui crestin nu-i este interzisa politica. Important este sa se cunoasca bine ce presupune politica. Asa cum exista profesori buni/profesori slabi, medici iscusiti/medici cinici, ingineri cu adevarat ingeniosi/ingineri vai de capul lor etc, tot asa exista politicieni care stiu ce fac si altii care cred ca stiu ce fac. Ce este cu adevarat trist la noi: politicienii care ne conduc nu au DELOC studii politice, iar cei cu studii nu au banii necesari sa-i inlature.
Normal, daca omul ce ocupa un post este crestin adevarat, va fi mult mai bine pentru el, cei din jur si pentru slujba pe care o profeseaza.

Unu-i politicianul simplu si altu-i politicianul cu cruce la gat, cu icoana in casa, cu Biblia pe birou, in genunchi in fiecare seara rostindu-si acatistul si rugaciunile.

Dar ma refer aici la un crestin adevarat. Nu doar cei cu numele. Sau la specimenele astea de "pres-edinti" care jura pe Biblie (lucru care sub nici o forma nu ar trebui sa fie facut, ei jura pe o carte in care scrie ca nu au voie sa jure) si a doua zi se duc la munca ca sa fure si sa taie salarii.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote