View Single Post
  #1519  
Vechi 12.03.2011, 12:24:10
medusa medusa is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Si l-am primit la penticostali.
Stiti care e problema dumneavoastra? faceti exact ca acei pseudocrestini care spuneau: "eu sunt al lui Apolo", "eu sunt al lui Chifa" - dandu-L la o parte pe Cristos, care este Acelasi pt toti crestinii; cu alte cuvinte, acel botez cu Duhul pe care l-ati primit la penticostali, se datoreaza penticostalilor sau lui Dumnezeu? daca nu erau penticostalii, nu ati fi primit acel botez? in ce masura penticostalii au contribuit la acest botez? Stiti ce scrie in Scripturi? ca toti fiii lui Dumnezeu sunt calauziti de Duhul Sfant. Asta pentru ca toti cei care fac voia lui Dumnezeu, primesc Duhul. Chiar termenul "crestin" inseamna "uns", vine de la Hristos, Unsul. Deci nu exista crestini care sa nu aiba Duhul Sfant. Esti crestin, al lui Hristos, ai Duhul. Acum, mantuirea nu e personala? de ce o religie neoprotestanta, cu atatea hibe, ar avea un cuvant de spus intr-o lucrare care este numai a lui Dumnezeu, facuta pentru copiii Lui? Stiti de ce v-ati dus la penticostali, in loc sa ramaneti in Ortodoxie? pentru ca aceia v-au promis ca primiti exact ceea ce nici ei nu au, si anume Duhul Sfant. De parca vi l-ar da un om, sau o grupare religioasa ! Doh!