Subiect: foarte zapacita
View Single Post
  #5  
Vechi 28.06.2012, 12:06:33
lorena29 lorena29 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.06.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
bun gasit........nu stiu ce sa fac,incotro sa ma indrept,nu stiu ce e cu mine,,nu imi sufar propriul copil si il cert mereu din orice,nu am rabdare,nu gandesc lucid,nu pot sa citesc un acatist,parca ma retine ceva,aproape ca nu mai cred in nimic...vreau doar sa fiu sg .....dar tot nu e de ajuns,,,,,,ca sa fac?ce ma sfatuiti?mai e putin si merg sa imi fac CT si analizele si imi e foarte frica de ceea ce imi va iesi................nu stiu ce sa fac,,va rog sa imi iertati exprimarea dar am mintea foarte zapacita.............
Buna! Eu vin cu niste sfaturi mai practice! Daca vrei sa incerci, aseaza-te la o masuta cu un pix si o foaie de hartie. Incepi si numeroteaza, asa cum iti vin in minte, lucrurile de care temi si ceea ce te supara, ceea ce te face sa te simti asa. Dupa ce ai terminat, prefa-te ca este vorba despre o alta persoana care trece prin ceea ce treci tu, reia lista si scrie in dreptul fiecarei probleme, ce crezi ca ar trebui facut pentru a o rezolva. Scrie ceea ce iti trece prin minte, chiar daca solutia este irealizabila la prima vedere. Dupa ce ai scris si solutiile, roaga-te scurt la Dumnezeu, fara multa vorbarie insirata, cu cuvintele tale si cere-i ajutor in rezolvarea fiecareia dintre ele, sau ajutor de a trece prin acele probleme care nu se pot rezolva repede. Apoi, reciteste lista si incearca sa programezi fiecare problema pe zile cand crezi ca s-ar rezolva. Usor, ai sa reusesti sa le rezolvi pe toate, iar cele care nu se pot rezolva, preda-le lui Dumnezeu printr-o rugaciune. Caci Dumnezeu ne-a spus sa luam jugul Lui si sarcina Lui, care sunt usoare! iar pe ale noastre, sa le dam Lui! Doamne ajuta!
__________________
Lorena Savin
Reply With Quote