Subiect: Intrebare
View Single Post
  #14  
Vechi 10.08.2010, 16:23:29
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de grgsc_mrs Vezi mesajul
Dar acum am aflat doar ce pacate mari am facut de 2 ani.(atunci nu stiam ca sunt pacate) si mi-e foarte rusine sa ii spun aceste lucruri ingrozitoare pe care le-am facut.
Simti si tu aceasta "teama","rusine" si "ezitare"? Uite,asta e diavolul in persoana! Toate aceste stari si gandiri ale tale sunt diavolul care stie ca nu mai are scapare daca te vei marturisi! Deci il simti? Vezi ce-ti face si mai ales ce ti-a facut (prin pacatele care te-a indemnat sa le savarsesti)? Nu-i mai da satisfactie de data asta si goneste-l de tot de la tine! Marturiseste toate pacatele si taie-l de la radacina! Acum in tine e o lupta. Pe de-o parte este Hristos care te iubeste si te cheama spre indreptare (drept dovada dorinta de spovedire care ti-o sadeste,constiinta ta care te mustra etc.) iar pe cealalalta este diavolul,care urla stiind ca Hristos il va alunga si va trebui iar sa o ia de la zero. Deci nu-i da satisfactie orice ar fi! Marturiseste TOT,ca sa te rupi de pacate si sa fii de partea lui Hristos. Nu-l alege pe diavol ca uite cat de mu;t si-a batut joc de tine...
Reply With Quote