View Single Post
  #53  
Vechi 11.06.2012, 17:46:39
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Oare de ce omul cum trece la penticostali se crede mare "profet", mare intelept, atotcunoscator si apt pentru evanghelizare? Dintr-o data spune "nu ascultati de preoti, ascultati ce va zic eu, ca stiu mai bine" :) In loc sa se considere invatacel si sa-si aprofundeze credinta, dintr-o data face pe invatatorul pentru altii.
Daca acela care zice multe dar face putine se aseamana cu vecina de la trei care se tine scai de tine: "Vecina, dute la molu` ala de unde am luat io, ca acolo e mai bune. Da` auzi, i-a d-astea de care-ti zic io ca i-am luat si lu` cumnata-mea, si lu` soacra-mea... da auzi vecina., vecina..." si tie iti vine sa te duci, sa nu te mai intorci.

Dar daca in viata aceluia vezi Cuvantul viu, daca el insusi a devenit un alt om, daca in casa lui si intre prieteni, la serviciu sau pe strada el umbla ca unul "schimbat" de Cuvantul pe care il predica, ei bine Ioana, pe acela sa te duci sa-l asculti.

Intr-unul ca acela se implineste ceea ce este scris:

"Caci Cuvantul lui Dumnezeu este viu si lucrator, mai taietor decat orice sabie cu doua taisuri: patrunde pana acolo ca desparte sufletul si duhul, incheieturile si maduva, judeca simtirile si gandurile inimii.(Evr.4:12)