View Single Post
  #31  
Vechi 09.06.2022, 05:44:38
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexa creata Vezi mesajul
Revin sa va mai bat un pic la cap! Scuze!
Daca ati fost atat de deschisi si de ajutor cu mine si va multumesc profit de bunatatea voastra sa va mai cer un sfat.
Daca ne ceri sfatul noi iti multumim ca ne invrednicesti cu cererea ta.

Citat:
În prealabil postat de alexa creata Vezi mesajul
Din nou poate pare o intrebare prosteasca sau copilareasca dar :
Ce rugaciuni sau ce as putea sa citesc inainte de a merge la spovedit in Iulie. Exista anumite rugaciuni sau lecturi care ar putea pregati sufletul mai bine?
Eu ma rog vorbind cu Dumnezeu pur si simplu, multumindu-i dupa ce spun Tatal Nostru.
Foarte bine faci ca spui Lui cu cuvintele tale multumirile si rugaciunile tale.

Parerea mea e ca, asa bine s-au aranjat toate lucrurile incat, parca e momentul perfect sa le ceri celor de la Oasa sa-ti recomande ei o rugaciune speciala zilnica pentru ca sa te pregateasca pentru spovada de la Oasa fiindca tu ai restante serioase (de ... ani) si nu stii cum e mai bine.
O astfel de cerere nu te umileste, ci te smereste.

Insa daca "inertzia" nu te motiveaza sa faci asta, iti propun lincul de mai jos, care e mai potrivit pentru momentul de dinainte din ziua de spovada, insa din linc poti citi pana atunci in fiecare dimineata cu scop de pregatire Rugaciunea de umilinta catre Domnul nostru Iisus Hristos(aprox 2 minute). Eu o propun dimineata pentru a ramane in subconstient toata ziua, ca o deviza a zilei.

https://www.aparatorul.md/rugaciuni-...de-spovedanie/
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote