View Single Post
  #678  
Vechi 22.10.2017, 08:34:16
claudia.plop claudia.plop is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2017
Mesaje: 3
Implicit Minune a Sf.Nectarie

Buna ziua.Dupa ce am postat aici o rugaminte daca imi poate cineva trimite putin ulei sfintit si o icoana a Sf.Nectarie,o doamna cu suflet bun mi'a trimis acestea plus acatistul Sf.Nectarie si Braul Maicii Domnului.In ziua aceea am fost atat de fericita ca a ajuns coletul si in sfarsit Sf.Nectarie a ajuns in casa noastra.Nu stiu cum sa ma exprim prea bine,insa cei care au fost binecuvantati cu minuni ale sfantului ma vor intelege.In urma cu 6 saptamani am pierdut sarcina asa cum am mai spus,in disperare,cum mai toti facem asta,am inceput sa caut pe net,sa incerc sa ma apropii de Dzeu,stiind ca doar el este cel care ne asculta toate necazurile si ne iarta pacatele.Asa am aflat de Sf.Nectarie si minunile acestuia.Am inceput imediat a citi acatistul sfantului rugandu-ma zi de zi sa ma binecuvanteze cu un alt prunc,sa aibe mila de mine.Chiar in ziua cand va spuneam ca am primit pachetul cu mir,icoane ale sf si tot ce mi-a trimis doamna mea draga,am aflat ca sunt din nou insarcinata.De data asta am decis impreuna cu sotul sa nu mai spunem nimanui pana nu trece ceva timp.Dar doamnei de la care am primit mir si icoanele cu sf.i-am spus si chiar ii spuneam ca este ingerul meu pazitor.Nu imi venea sa cred ca Dzeu mi-a ascultat rugaciunile.Seara am inceput sa am dureri foarte mari de burta si de spate.Stiind prin ce am trecut prima oara,nu am mers la spital(mentionez ca aici in Irlanda cam toate durerile sunt normale).Dupa 12 ore de chin si dureri am ajuns la dr,insistand ca nu mai pot astepta pana la ora programarii.Dupa controlul de rutina a chemat ambulanta suspectandu-ma de pietre la rinichi.A zis ca o sarcina uterina nu ar putea fi deoarece la 2-3 sapt.nu se manifesta.Ajunsa la spital,dupa ce 4 medici diferiti si-au dat cu parerea,am ajuns pe masa de operatie.Aveam hemoragie interna,au zis ca pana nu ma opereaza nu imi pot spune mai multe.In fine,am iesit cu bine din operatie dupa 1 ora si jumatate ei spunandu-mi ca va dura jum.de ora maxim o ora.Mentionez ca in tot acest timp plangeam si ma rugam neincetat Sf.Nectarie sa imi salveze pruncul,macar de data asta sa fie bine.am tinut tot timpul icoana in brate ,am citit acatistul neincetat pana sa intru la operatie si dupa.Nu se poate salva sarcina extrauterina,stiam asta.Dar Sf.nectarie a avut mila de mine si m-a salvat,aseara mi-a zis dr ca nu o sa am nevoie de transfuzie de sange(peste 1l am pierdut la operatie).Nu isi explica cum,au facut testele 2 zile la rand,pierzand atata sange analizele au iesit 8.8 si 8.9 ceea ce nu am inteles decat ca e foarte bine,nu le venea sa creada.Chiar daca nu am putut avea un prunc nici de data aceasta,Dzeu si Sf.Nectarie m-au ajutat si am scapat cu viata,am ramas cu o trompa dar m"au asigurat ca pot ramane insarcinata din nou.Ii multumesc Sf.Nectarie si bunului Dzeu si am increder ca planul lui cu mine este altul si ca pana la urma voi primi binecuvantarea de a fi mama.Chiar ii promisesem Sfantului ca acest copil ii va purta numele.Imi cer scuze pt intregul roman,cum am mai spus nu stiu a ma exprima prea bine in cuvinte.Asa cum Sf.Nectarie ne indeamna sa nu tinem ascunsa lumina sub obroc,am tinut neaparat sa spun despre aceasta minune.Multumesc Sf.Nectarie,Maicii Domnului si Domnului nosrru Iisus Hristos ca m-au salvat si chiar mi-au mai dat o sansa sa mai pot fi mama.Aveti credinta si rugati-va mereu si Dzeu va v-a asculta rugaciunile.Doamne ajuta la toata lumea.
Reply With Quote