View Single Post
  #70  
Vechi 22.11.2013, 02:32:08
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Ieri a plecat spre cele vesnice surioara mea Cornelia, chiar de hramul Sfantului Grigorie Decapolitul. Sa fie o intamplare??? Nu cred, de fapt sunt sigura!
Anul trecut pe 20 nov. Sfantul Grigorie il pregatea pe sotul meu pentru operatia deschisa pe cord. E lesne de inteles ca in acele zile nu am putut fi prezenta la Man.Bistrita sa ajut la hram ca in ceilalti ani. Insa l-am strigat pe Sfantul Grigorie sa vina la Timisoara si sa ma ajute. Azi am fost la Sfanta Liturghie sa multumesc Maicii Domnului care anul trecut impreuna cu Sfantul Luca i-a ajutat pe medici,asistene sa "faca curetenie in inima sotului meu ". Da, sotul meu se simte bine , azi la un an de la operatie! Slava lui Dumnezeu!
Prietenele mele au plecat sambata trecuta la hram sa ajute, iar eu nici in acest an nu am resuit sa plec fiindca surioara mea era pe patul de suferinta.
Putea in orice clipa sa plece la Domnul, dar nu am visat ca usurarea suferintei i-o va aduce sfantul meu drag, chiar de hram.
Multumesc din suflet tuturor celor care v-ati rugat pentru fratele si surioara mea ( sa se vindece respectiv pentru usurarea sufletului lor ).
Dimineata va fi slujba de inmormantare, nu stiu cum voi rezista...sunt cam cazuta sufleteste dar incerc sa ma intaresc doar la gandul ca toate sunt cu voia bunului Dumnezeu! Va imbratisez cu drag, icamilin
Sincere condoleante Ica te rog fii tare caci asa cum spui voia lui Dumnzeu si toti o sa plecam intr-o zi din lumea asta si speram sa ne mantuim.
Te imbratisez draga Ica
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote