View Single Post
  #10  
Vechi 14.06.2015, 23:18:15
Horrita Horrita is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2015
Mesaje: 1
Implicit O minune petrecuta mai tarziu...

Intr-o zi de februarie , din anul 2012 , mi s-a ivit ocazia de catre unchiul meu , care este preot , sa ne ducem la Mormantul Preotului Ilie Lacatusu , dar atunci eu chiar nu stiam cine era , fiind doar de 10 ani.Am mers cu masina.Odata ajunsi , s-a ivit un cimitir si o casuta mica in el. Am pasit printre toate mormintele crestinilor adormiti si am ajuns la Mormant.Cand am vazut trupul Parintelui , am fost uimit de starea excelenta in care se afla.Langa moaste , era un domn care m-a intrebat: "Ce iti doresti sa iti faca Parintele?" , iar eu i-am raspuns ca vreau sa fiu mai credincios si sa fiu mai bun la matematica.Dupa spuse , am sarutat moastele , m-am inchinat , si am plecat.
Semnele minunii au inceput sa apara la finele anului , chiar daca au aparut mai tarziu , s-a petrecut trepat ce mi-am dorit: am inceput sa fiu mai puternic in credinta , am invatat rugaciunile incepatoare ; "Imparate Ceresc" , "Prea Sfanta Treime" , "Cuvine-se cu Adevarat" , si am invatat mai multe despre Dumnezeu si Sfinti , iar in 2011, eram un crestin doar cu numele.Si la matematica am inceput sa excelez.In clasa a IV-a nu imi placea matematica , dar dupa ce am fost la Parintele , a devenit materia mea preferata , datorita Parintelui Ilie care m-a ascultat.Eu , acum , tin aproape toate randuieliele Bisericii , dar nu o iau ca pe o lauda de sine , ca in comparatie cu Iisus Hristos , sunt josnic! Slava Parintelui Ilie Lacatusu!Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!Amin!
Reply With Quote