View Single Post
  #167  
Vechi 05.11.2016, 16:17:57
Seraphim7 Seraphim7 is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.049
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Avem datoria(!) dacă iubim Biserica și pe Domnul, să facem aceleași lucruri ce le-a săvârșit Domnul sau chiar și mai mari, după porunca preadulce dată chiar de Domnul, în Scriptură.

Iar dacă nu prea reușim, atunci să ne dăm cea mai bună măsură. Cea mai bună măsură ! "Toată viața noastră, lui Hristos Dumnezeu să o dăm". Toată, nu jumate. "Rugați-vă neîncetat". Nu de 5 ori pe zi, ca înșelații musulmani, ci neîncetat... Cea mai bună și cât mai mare măsură să ne dăm în Hristos !

Și nu, n-am spus că ești demon, ci ești condus de demoni, așa simt altfel nu ai vorbi prostioarele ce le vorbești acum și cu care ai început să te vaiți aici pe forum. Iar dacă nu ești condus de demoni, felicitări, dar ești cel puțin un laș și un fricos... :) care vin tot din ispitiri, așa că ia seamă, frățior, îndreaptă-te, ridică-te, vindecă-te. Nu sunt teorii. Trăiește în Biserică, în Hristos ! Înmulțește-ți talanții.

Iar mie, păcătosului, nu mi se pare că stau. Că nici nu exist, fără Dumnezeu. Pe ce stau? Pe mila Domnului, care nu mă va părăsi niciodată !

"Mila Ta Doamne, mă va urma, în toate zilele vieții mele".

Doamne miluiește.
Bravo!!!Haideți să îl aplaudam pe emilian,campionul mîntuirii teoretice din Biserica Ortodoxă.Cel ce s-a luptat cu toate ereziile existente si inexistente.Cel ce i-a palmuit pe catolici si i-a scuipat de pe protestanți.Rusinandu-i pe necredinciosi cu înțelepciunea lui.Hai ca îți facem acatist daca ești așa luminat.:)
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote