Subiect: INCERTITUDINI !
View Single Post
  #27  
Vechi 14.02.2008, 11:26:07
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ireal
Din cate stiu, problema homosexualitatii sau a transexualitatii a fost intr-un fel explica de cativa medici experti, specializati in genetica. Fiecare om se naste cu un material genetic transpus cromozomial prin doua tipuri (xy la barbati si xx la femei). Din unele cercetari la barbatii transexuali s-a gasit xyx, o degenerare care face barbatul mai feminin. De asemnea barbatii care au un program sportiv sau cei care sunt in inchisori ori participa la lupte au xyy. Ciudat este insa homsexualii sunt normali din acest punct de vedere. Parerea mea, stupida poate pentru unii, este ca peste jumatate din homosexuali se declara in acest fel pentru a parea mai speciali, pt ajunge eventuali celebri si foarte putini ajung sa devina asa printr-o denaturare psihica.
Eu unul incerc sa nu ii urasc, desi ma dezgusta. Si totusi problema discriminarii homosexuale ajuns prea departe. De la discriminare pozitiva am ajuns la una negativa!
Ca si alte patimi,homosexualitatea poate fi transmisa genetic,pana la al treilea neam,daca cineva din familie a fost desfranat.Acest lucru l-a confirmat si stiinta.Sau mai poate apare prin ispitire si cadere in pacat.Oricum,patimile sexuale fiind foarte puternice,trec numai cu rugaciuni si cu posturi aspre.
Reply With Quote