Subiect: PR. ARSENIE BOCA
View Single Post
  #4  
Vechi 19.06.2007, 13:44:44
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina83
DUHOVNICUL MEU NU ESTE DEACORD CU ACEST PARINTE. NU VB DESPRE ASTA CU TOATA LUMEA DEOARECE NU VREA SA SMINTEASCA.............EU UNA NU STIU CE SA CRED
Parintele Arsenie Boca este numit de Pr Teofil Paraian cu toate ca Parintele Paraina a afirmat canu este preferatul lui a zis
Din cati oameni lucratori am cunoscut eu in biserica Parintele Arsenie Boca este culmea virtuitorilor si propovaduitorilor din contemporaneitatea noastra.
A acceptat suferinta de buna voie asa cum traiau sfinti de odinioara
Erea o fata de colonel care l-a indragit pe parintele Arsenie pe vremea aceea parintele arsenie erea la canal
Si isi termina norma lui delucru inaintea tuturor si ii ajuta si pe ceilalti
Si aceasta fata la rugat pe tatl ei sa il elibereza pe Parintele Arsenie
Dar Parintele a zis ca nu vrea sa fie eliberat si ca locul lui este acolo sa ii ajute pe oameni sa ii intareasca in credinta.
Acest Parinte arsenie Boca te cunostea ca peo carte citea in sufletul tau si ce ai facut si ce gandesti si ce va fi cu tine in viitor...iar astea sunt daruri pe care numai dumnezeu ti le poate da.
Si care El le daruieste celor care il urmeaza oriunde si oricand pana la moarte.
Te- as intreba pe tine cate dintre darurile pe care le-a avut Arsenie Boca le are duhovnicul tau?
Sau cati oameni a intors duhovnicul tau la adevarat credinta?
DAr sa tii minte un lucru Sfintii adevarati intotdeauna au avut dusmani
care i-au invidiat?
Draga mea du-te la iarna la mormantul Parintelui Arsenie Boca si ai sa vezi ca florile de pe mormantul lui sunt proaspete.
Du-te si vara sa vezi ce mireasma de mir este.
Citeste si o carte despre acest parinte si dupa acea mai vorbim

Reply With Quote