View Single Post
  #648  
Vechi 30.08.2016, 13:34:12
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Da , am eu.Tratamentul cand incepi sa-l faci ? Mai intarzii vizita aia la medicul psihiatru ?
Păi un medic de minte și de suflet și de inimă și de trup mai mare nu cred să existe, deci Domnul Iisus Hristos trimis de Tatăl și Cuvîntul lui Dumnezeu de la Pucioasa este medicul tuturor medicilor... și tratamentul Lui l-am primit imediat căci am căzut de multe ori în hulă ascunsă și în nebunia răzbunarii și în răutate absurdă, pe drum și la masă și din nou pe drum, iar Domnul Iisus și Maica Domnului m-au scos imediat, de fiecare dată, cît ai clipi, din hăul cel mai mare....... a fost suficient să le mărturisesc neputința de a mă opri de la hule și de la rele și să le cer iertare și gata... m-au ridicat din cel mai tenebros iad și mi-au dat putere să mă rabd și să nu mai cad la fel de des pînă la disperare.

Tratamentul recomandat de milenii constă din multă smerenie tainică în inimă, din îmblînzirea minții și ruperea poftelor ei de la păcate, apoi în căutarea după dorul de Dumnezeu, de credință, de ascultare cu umilință... și în simțirea multei iubiri de Dumnezeu...... apoi în încercarea de a rămîne în permanentă ascultare de mai marele mai bun.... căci jertfele deșarte sunt inutile oricîtă milă te-ai preface că ai avea de ortodoxie.

Deci nu întîrziu nicio clipă ci îmi iau tratementul ortodox zilnic și îl recomand tuturor pentru că în cîteva clipe Cuvîntul lui Dumnezeu de la N.I.P. împreună cu Tatăl m-a ridicat nu numai din morți ci de pe fundul iadului!.. așa că slăvit să fie Dumnezeu și binecuvîntați toți slujitorii Lui!... mîntuitori.

Last edited by vsovi; 30.08.2016 at 13:48:43.
Reply With Quote