View Single Post
  #43  
Vechi 09.03.2013, 22:11:41
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Camy93 Vezi mesajul
Dragul meu,

aceasta este parerea ta si nu te voi convinge cumva sa o schimbi. Ma bucur ca simti ca traiesti in Adevar, felicitari. Eu una pur si simplu il vad pe Domnul mai sus de toate, e infinit, e fara limite, deci nu poate fi curpins intr-un singur loc, pentru ca el este PESTE TOT si unde este El, E IUBIRE, E RECUNOSTINTA, E MILA... SI ACESTE SENTIMENTE TRAITE DE UN CREDINCIOS NU POT FI DECAT ADEVARATE!

Si ca o mica paranteza: CREDINTA este in sufletul omului, indiferent in ce religie s-a nascut! Daca noi Il vrem pe Domnul in sufletul nostru, nu ne va refuza si ne va asculta rugaciunile si va fi alaturi de noi pentru ca IUBIREA lui e infinita!


@Tigrut: da, am 19 ani :)


@Lucian: Pupatul a 100000 de icoane nu inseamna respect fata de Dumnezeu. Asta poate sa o faca si un aurolac. A-ti dobandi mantuirea si a fi pe placul lui Dumnezeu inseamna mai mult decat atat.
Cat despre Michael Jackson: Cel care l-a dat in judecata pentru hartuire sexuala a fiului lui a recunoscut dupa moartea lui Michael Jackson ca nu a fost decat o minciuna ca sa poata lua bani de pe urma lui, el fiind sarac lipit. Atat el cat si fiul lui au jucat un teatru extraordinar ca sa puna mana pe bani. Ziceai mai sus de tigrut ca se contrazice cu Judecata, dar tu ce faci, stimabile?

Iar la ideea ta cu extraterestrii.. ce te face sa crezi ca Dumnezeu nu a adus fiinte la viata si pe alte planete? Trebuie sa fii naiv sa crezi ca in atatea sisteme solare si atatea planete doar pe Pamant este viata. Sunt sigura ca Dumnezeu a avut grija de mai mult decat stim noi, dar nu putem comenta, pt. ca suntem niste oameni simpli.
Mi-a atras atentia mesajul tau,prima data ca introduce in discutie notiunea de"aurolac"ca pe o comparatie negative;a doua oara,ca desi stim cu totii ca esti o tanara nebotezata la ortodocsi,fara experienta si traire ortodoxa in familie,se vede ca dupa cateva vizite pe acest forum ai devenit o adevarata experta !
Vezi tu ca oricine este chemat la Domnul,cu atat mai bine o curva,un betiv,un talhar sau un aurolac,caci Iisus nu s-a sacrificat numai pt intelectuali,oameni frumosi sau familii alese.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote