View Single Post
  #8  
Vechi 06.07.2011, 19:17:18
Mflory
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Motivul pentru care imi doresc sa fiu in viata

Citat:
Īn prealabil postat de richard_d Vezi mesajul
Ai 22 de ani esti tanar(a). Daca ai studiat teologia, inseamna ca ai cat de cat studii (bacul si poate o licenta). Daca nu ai vocatie spre meseria de preot sau profesor de religie poti incerca sa complementezi studiile cu un master in Istorie sau sa intri la alta facultate. Esti tanar(a). De bine de rau pe criza asta ai un loc de munca. Te poate ajuta, chiar daca nu este cel mai sanatos loc. Ai grija de tine si menajeaza-te. Cum stai cu familia? Cauta sprijin acolo.
Din ce oras esti?
Familia mea?...Oare poti sa crezi ca si asta este ceva relativ?Sora-mea a zis la un moment dat "Suntem o familie de nebuni.",cam asa a zis bulversata de intamplari.Am destule probleme in familie, un tata bolnav pe care sotia l-a parasit si l-a lasat cu noi cand trecea printr-o situatie deplorabila si avea nevoie de sprijin.Cat curaj are tata!Si m-a incurajat si p mine.Da, dar cine il vede asa cum il vad eu?Si cui o sa-i pese daca moare?Eu nu stiu ce voi face...Ceilalti, mai am un frate si o sora se duc sa o viziteze pe mama si sa s imprumute de la ea cu bani.Daca as avea si eu mai multi bani, crezi ca voi putea sa-mi cumpar dragostea sau respectul..?Poate asa trebuie sa se intample, poate o sa regret ca v-am spus toate acestea, sau poate nu.Spiritual eu nu il sprijin pe tata, ma tem ca nu as putea.Ce pot eu sa fac?Scuze, insa nu doresc sa dau mai multe detalii si recunosc, nu prea am incredere in oameni..totusi, exemplul e tata, sunt persoane care iubesc cu adevarat, pana la capat.(cred ca pentru ca il iubesc si eu imi doresc inca sa mai traiesc..)
Reply With Quote