View Single Post
  #9  
Vechi 09.08.2006, 23:23:40
Danuta's Avatar
Danuta Danuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Draga Stefan, sincera sa fiu m-a cutremurat ceea ce ai scris dar ma bucur din tot sufletul ca Dumnezeu nu te-a lasat sa pleci dintre noi. Din felul cum ai scris imi dau seama ca esti un baiat tare destept si cu un suflet mare si bun. Sa nu mai incerci niciodata asa ceva, cand simti ca-ti este mai greu roaga-te la Dumnezeu si gandeste-te ca asa cum dupa ploaie iese curcubeul si in viata ta dupa atata necaz te asteapta o mare bucurie. Sa stii ca mai mult conteaza sa te aprecieze Dumnezeu, decat familia. Stii in ziua de azi sunt atatea probleme si atatea necazuri si oamenii devin ca niste roboti. Tu nu ai devenit si de aceea ai nevoie de o lauda, de o incurajare, de o vorba buna, pt ca sufletul tau este curat si sincer. Dumnezeu cum nu te-a lasat sa pleci, nu te va lasa nici de izbeliste pe lumea asta. Eu sunt sigura ca ti-a pregatit ceva frumos, doar ca trebuie sa treci printr-o perioada mai grea ( prin care majoritatea trecem ). Eu zic sa fii tare si sa te rog la Maica Domnului sa te intareasca si mai mult. Am sa ma rog si eu pentru tine si as vrea sa te rog sa te duci cat poti tu de des sa stai de vorba cu un parinte ( preot, calugar) ca te va ajuta tare mult. Dumnezeu sa te binecuvateze si sa te ajute in tot ceea ce faci.
Reply With Quote