View Single Post
  #26  
Vechi 13.10.2008, 21:37:11
arkash arkash is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 38
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annie Vezi mesajul
"celor casatoriti le poruncesc nu eu, ci Domnul ca nevasta sa nu se desparta de barbat" 1 Corinteni 7:10
Eu cred ca trebuie sa respectam ceea ce Biblia ne spune pentru ca ea este Cuvantul lui Dumnezeu. In primul rand trebuie sa respectam ceea ce Cuvantul lui Dumnezeu spune, nu ceea ce este scris in alte carti. Biblia este singura care ne poate arata adevarul. Si acesta este adevarul: daca te-ai castorit nu te mai poti desparti. Nu conteaza motivele pe care unii le insinueaza pentru a divorta. Cred ca ar fi spus ceva Pavel in Epistola sa daca ar exista si anumite motive pentru care avem voie sa divortam.
Buna seara!

Eu din pacate sunt in pragul divortului"de comun acord"; este singura sansa pe care mi-a oferit-o doamna mea, spunandu-mi ca va veni sa locuiasca sub acelasi acoperis cu mine, impreuna cu copilul nostru; mi-a zis ca nu mai are deloc incredere in mine dar va veni totusi si nu vrea sa mai am niciun drept asupra ei; nu caut sa ma justific ca am facut sau n-am facut una sau alta.Adevarul e undeva la mijloc. Tot ce pot sa va spun este ca sunt foarte bulversat si nu stiu incotro sa apuc; ma gandesc ca va trebui sa fac un pacat si treaba asta ma nelinisteste.
Doamne Iisuse Hristoase, mantuieste-ma si ma miluieste pe mine pacatosul!
Reply With Quote