View Single Post
  #6  
Vechi 23.11.2008, 23:16:11
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pe topicul ,,Cine este vizionarul Gabriel?'' am incercat sa aduc cateva lamuriri in legatura cu viata si activitatea parintelui Gabriel Nicu. M-am contrazis tot cu Razvan. Raspunsul corect il detine, bineinteles, Dumnezeu. Un vrajitor sau un eretic nu savarseste minuni si dupa moarte. Dar mai bine sa lasam timpul sa vorbeasca. Oameni care nu l-au cunoscut ,,vor lua atitudine'' crezand ca fac o fapta buna, dar Dumnezeu va arata in timp care este voia Sa si cu parintele Gabriel Nicu si cu fiecare dintre noi.

Nu e important cum il considera cei care nu l-au cunoscut pe acest preot, ci cum il considera Dumnezeu. Poate ca eu, care l-am cunoscut, sunt subiectiva. Bun. Atunci, pentru a lamuri cat de cat lucrurile, n-ar fi rau ca un grup de teologi sa vina mai ales pe 1 iulie, pe 23 septembrie sau de Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil sa stea personal de vorba cu credinciosii la mormantul parintelui aflat in satul Mogosesti, comuna Dragomiresti, judetul Dambovita. Pana atunci, pentru a afla mai multe pareri despre acest preot, dati cautare: Parintele Gabriel Nicu.

Cat am putut, am scris, aducand marturii opuse mesajului parintelui Iustin. Parintele a luat atitudine impotriva ereziilor de orice fel, iar cei care i-au citit cartea cea interzisa au constatat ca acesta contine minuni impresionante si sfaturi ale unui marturisitor ortodox adevarat.