View Single Post
  #36  
Vechi 29.01.2010, 12:42:46
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Imi place muzica, am citit si carti, ma uit la filme, seriale, documentare etc. In gneral despre stiinta, natura, aventuri , SF etc, numi plac chestii violente, intunecate etc.
Iar aia e cea mai absurda definitie a jocurilor care am vazuto vreodata, macar nu te amagi cu definitii a ceva ce pur si simplu nu intelegi. Apropo despre toate noile inventii s-au facut acealeasi exagerari, depsre carti cand au aparut in masa la fel, telefon, radio, televiziune, internet, jocuri pur si simplu te conformezi maselor de oameni speriati si neinformati despre tot ce este nou. Te-au uitat la macar un video de acolo?
http://en.wikipedia.org/wiki/Video_games
Si apropo nu mai folositi termenul de jocuri pe calculator ca termen general, jocurile PC reprezinta doar 10% din industria jocurilor, banii si toate jocurile faine sunt pe platforme de care probabil nici nu ati auzit gen DS, XBOX, Wii,PS3, PSP etc.
Un om in medie petrece mai putin timp jucand un joc decat uitandu-se la televizor sau navigand pe internet, unde e dependenta?
mai ce sa spun si io acu, in general dau un fel de definitii, in urma unor studii, na ca incep ca topcat cu experimente stiintifice si rationale. hihihihi... ai vrea tu sa fie asa cum spui, dar mde.... esti pe langa. daca eram asa speriata si neinformata, nu ma vedeai pe forum ca n-as si auzit de calculator. plus ca sperietura nu face bine.
jocul pe calculator e joc pe calculator... punct.
dependenta e la tine, tu nu faci parte din exemplul tau.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote