Subiect: Lupta cu malahia
View Single Post
  #9  
Vechi 25.12.2016, 17:28:37
Sindbad Sindbad is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.12.2016
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 29
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Emanuel971 Vezi mesajul
Buna seara!O sa fiu direct,am 18 ani si sunt chinuit de diavol cu pacatul malahiei de aproape 9 ani.Nu am fost invatat,a venit de la diavol.Am stiut de prima data ca este un pacat caci am simtit o tristete in sufletul meu,dupa cativa ani mi s-a confirmat banuiala.Am mai avut tentative de a ma lasa dar fara prea mare succes.De craciunul trecut m-am spovedit si cu gandul la sfanta impartasanie m-am oprit aproape 2 luni dar am cazut iar.M-am spovedit,m-am abtinut o luna pana acum cateva zile cand am cazut iar,am simtit o durere in suflet greu de descris,ultima data am cazut iar in pacat acum vreo ora,dar AJUNGE,nu ii voi mai permite diavolului sa ma faca de rusine in fata Tatalui meu,am decis,nu voi mai manca nimic o saptamana,ma voi spovedi iar de voi cadea iar nu voi mai manca nimic 10 zile.Va promit ca nu voi mai cadea iar,il voi face pe diavol de ocara,o sa ca tin la curent(asa imi e mai usor sa imi respect promisiunile).V-as ruga,daca imi puteti da rugaciuni foarte puternice catre Dumnezeu.Multumesc (am facut acest post pentru ca asa mi-e mai usor sa respect promisiunile facute,sper ca nu supar pe nimeni)
offf, mare e gradina Domnului si multi prosti gasesti acolo.... bah, daca toti barbatii care o "freaca" ar face ca tine s-ar duce de-a dura omenirea... si nu ma refer la masturbare ci la felul in care incerci sa te lasi... daca incerci sa bati vreun record al satului in care locuiesti las-o si tu mai moale (sic!) un pic, dar altfel baga la cap ca este ceva natural la varsta ta "activitatea" aia. apuca-te de-un sport si socializeaza, teica, cauta sa cunosti o fata si faceti chestia aia impreuna.

edit.dar ai fost cam precoce... daca cauti parintele potrivit o sa-ti zica ca esti in pericol sa orbesti! hehehehehe

Last edited by Sindbad; 25.12.2016 at 17:33:31.
Reply With Quote