Subiect: Lupta cu malahia
View Single Post
  #202  
Vechi 27.12.2016, 17:48:59
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Emanuel,eu inteleg prin ce treci.Exact asa eram si eu acum vreo 6,7 ani.Poate de asta sunt acum asa de revoltat,tocmai fiindca in anii aceeia am adunat foarte multe refulari si frustrari.Si eu ii umpleam capul duhovnicului monah cu toate "necuratiile" mele.Dar inainte de a ma amentita pe mine asupra afirmatiilor mele si a-mi da sfaturi asupra aceeia ce ar trebui sa aprofundez....Asuma-ti,asta invata sa faci!Nu incerca sa pari tu mare si tare doar fiindca inauntru esti un sensibil timid,care se rusineaza cand vede o fata.Inloc sa te ascunzi in malahie uitandu-te la fete straine mai bine socializeaza cu o fata si incearca sa o cunosti.Dar tu stii mai bine,oricum nu trata religia ca un refugiu pentru problemele tale,vei ajunge un alt indoctrinat frustrat sau un rebel....
Frate nu te supăra dar însuși Dumnezeu spune că EL este singurul refugiu."Cereți și vi se va da " "Tatăl vostru știe mai bine decât voi de ce aveți nevoie " parcă așa era în Evanghelia Grijilor Vieții.Iar dorința de a avea o femeie sau viceversa face parte din grija vieții.Ori Dumnezeu spune exact contrariul spuselor tale.Tocmai că Dumnezeu e singurul refugiu al sufletului.Ca dacă nu este EL atunci cine altcineva ?
Reply With Quote