View Single Post
  #452  
Vechi 20.10.2010, 15:24:53
ghemistris  ghemistris is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.04.2010
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Ghemis, convingerile mele sunt puternice se bazeaza pe mai mult decat vorbe, anume pe lucruri practice. As avea multe de zis dar le pastrez pentru mine. Motivul? Nu vrea nimeni sa le auda, ci numai sa le combata. In ultimul timp am devenit foarte tacuta si pastrez comorile pentru mine si pentru cine le cauta sincer. Poate gresesc, dar nu mai gasesc puterea sa vad cum se loveste cu piatra in ce am eu sfant [cred ca stii cum e]. In plus, nu am nimic de demonstrat nimanui. Viata mea spirituala este intre mine si Domnul. Numai Lui ii voi da socoteala de ea. In rest, ma stradui sa fac si eu binele cum pot. Mai mult nu pot decat pot, dar continui sa ma silesc...
Sa ai pace!
Eu nu incerc sa te conving,ci doar este un indemn sa cauti unde sta Adevarul.Adevarul care mantuieste.Nu toti ne vom mantui asta e clar."Nu oricine i-mi zice mie Doamne,Doamne, va intra in imparatia cerurilor,ci cel care face Voia Tatalui Meu"Daca stam acum sa analizam care este "Voia Tatalui Meu"sunt multe de spus.In aceste vorbe este cuprinsa toata scriptura si nu doar cateva pasaje luate de ici de colo.(cum fac majoritatea celor de alte confesiuni).Mantuirea vine de la Dumnezeu,El cunoaste mai bine inimile fiecaruia si cat de mult ne apropiem de "Voia Tatalui meu".Ceea ce se face acum pe forum poate fi numit si o chemare pentru multi(fie ortodocsi cu numele sau cei de alte confesiuni) pentru a cunoaste Adevarul.Dumnezeu sa te ajute!