View Single Post
  #28  
Vechi 05.02.2012, 22:49:56
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Tu, in maretia induhovnicirii tale, vezi mult mai bine lucrurile. Fie tie precum ti-e inima!




Nu, omule, la tine singurul lucru care poate fi patruns este aroganta si rautatea care abunda pentru orice alt muritor. De aceea esti de plans. Fiindca esti trist, singur si n-ai cunoscut vreodata dragostea unui suflet de om...




De cand te stiu aceleasi cuvinte spui: daca nu vezi, daca nu intelegi, daca te superi, daca ti se pare... e treaba ta. Nu, omule. Cel ce provoaca durere esti tu in toata maretia ta si nu ai nici o scuza. Tu vorbesti de pareri superficiale? Tu? Priveste in urma ta si vezi parerea userilor despre tine. De ce, frate? Fiindca nu esti superficial, ci esti franc?
Ca nu-mi vei mai raspunde... ce-am avut si ce-am pierdut? Din pacate tu te legi de om cand ii e lumea mai draga, si te-astepti din partea lui la bun simt ca altfel... nu-i mai raspunzi. Dar tu? Unde-ti este bunul tau simt cand lovesti in sufletul celui de langa tine?
Nu, Zaharia, tu nu esti barbat, asa cum crezi. Esti un om singur, foarte complexat de elementul femeie, n-ai simtit vreodata ce inseamna sa strangi la piept un copil, si te ascunzi in spatele unui monitor care crezi tu ca iti pastraza intimitatea nestirbita. Eu nu am nimic cu oltenii, dar tu esti unul dintr-acei pe care i-am intalnit in armata: dornic sa fie sef, in ciuda faptului ca draga si scumpa noastra limba romana sufera mult in preajma lor. Poate de aceea nici n-am crezut vreodata ca tu esti medic cu adevarat...

Si ca sa fiu in ton cu tine, daca te vei supara, bine, daca nu, nu... Asta nu mai e treaba mea!...
Ma scuzati ca ma bag dar nu inteleg de ce sunteti atat de rautacios domnule Om bun cu domnul Zaharia. Nu e bine ca vorbiti asa urat cu el, doar pentru niste postari sa il judecati asa aspru. Daca va intitulati om bun nu trebuie sa fiti asa rau. Nici un dusman nu merita sa i se raspunda cum ati raspuns d-voastra mai ales daca sunteti crestin.
Reply With Quote