View Single Post
  #17  
Vechi 07.01.2014, 22:39:53
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ralucel Vezi mesajul
Hello! Va spun experienta mea...am 31 de ani si sunt scarbita sa dau numai peste barbati care traiesc in spiritul minciunii si al inselarii partenerei! Asa ca, in 2012...prin august, dupa ce descoperisem o minciuna crasa din partea iubitului de atunci, cautand pe net niste rugaciuni pentru indeplinirea dorintelor, am dat de pareri care spuneau ca foarte bune sunt Acatistele Sf. Nicolae si Spiridon. Cateva zile am citit si Acoperamantul Maicii Domnului si Acatistul Bunei Vestiri, dar cel mai bine s-au lipit de sufletul meu cele ale Sf. Nicolae si Spiridon. Iar rugamintea mea suna asa: daca prietenul de atunci e cel ursit mie, sa primesc un semn...sa primim ajutor pentru imbunatatirea relatiei; dar daca nu el e ursitul, atunci sa fie sa apara in viata mea omul care e pentru mine, si care sa ma iubeasca asa cum am eu nevoie.Ei..in 2-3 saptamani de citit seara de seara toate rugaciunile astea, a reaparut brusc si total miraculos barbatul de care ma indragostisem nebuneste cu ceva ani in urma si cu care nu am mai tinut legatura deloc timp de 4 ani. Am trait 7 luni sublime de relatie, pana cand lucrurile s-au inrautatit. Duhovnicul meu spune ca e din cauza ca n-am continuat sa citesc rugaciunile, pentru ca eu m-am oprit, cand am vazut ca a aparut acel barbat; sau ca, certurile dintre noi pot fi o curatire a fiecaruia dintre noi de trecut, de propriile angoase/temeri/blocaje, dupa care va urma reimpacarea. De 2 saptamani am reluat Acatistele Sf. Nicolae si Spiridon, mai ales ca acum stiu ca astea doua sunt fix pentru gand bun de cununie.
Daca as fi avut si bani si as fi putut pune pariu as fi pus ca a postat cineva care si-a facut cont azi. Nu am nici bani si nici nu aveam cu cine sa fac pariu. Sunt dezamagit.
Mi-a placut maxim "rugaciunea": "daca prietenul de atunci e cel ursit mie, sa primesc un semn...sa primim ajutor pentru imbunatatirea relatiei; dar daca nu el e ursitul, atunci sa fie sa apara in viata mea omul care e pentru mine, si care sa ma iubeasca asa cum am eu nevoie."
Cata profunzime, cata inspiratie. Mai aveam putin si chiar chemam ursitoarele. Daca nu, macar o Mama Omida.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote