View Single Post
  #53  
Vechi 27.11.2012, 10:48:38
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Ioanna, logica elementara dar si bunul simt ne invata ca daca vrei sa pui intrebari, trebuie mai intai sa citesti despre ce e vorba, sa intelegi care e subiectul, sa fii interesata, sa ai chef (sa deschizi gura) si sa te intereseze eventual un posibil raspuns,
altfel ai o problema ...Ioanna, pe cine crezi tu ca intereseaza pe acest topic, daca tu ai sau nu ai chef sa citesti ceva anume? Unde te trezesti?

Ioanna, crezi ca daca aprobi/stimulezi explicit lipsa de chef sau lenea de a citi ale lui AlinB si DragosP (doi intelectuali de mare valoare) dar si a altora ca ei, dovedesti altceva decat cat esti de superficiala? Nu ma mir ca "tu ramai la toate rece", am observat ca ti-ai facut un scop in viata din glosa lui Eminescu si teoria lui Gantolea.Big-Ben, asa-i spui tu? Bing-Bang nu suna mai barbateste? Teoria M suna mai misterios si ti-ar fi oferit "stringuri" multiple in 10+1 dimensiuni, daca n-ai fi ramas la toate rece.

Ioanna, te asigur ca am calificarea necesara,... in domeniul tau de interes, poti verifica pe wikipedia!
Ai fi putut sa ne scutesti de lungul off topic si sa raspunzi la intrebarea pe care ti-au pus-o mai multi useri:" ce calificare ai in domeniul fizicii?", asa pentru onestitatea dialogului. Pana acum ai lasat impresia de fizician amator cu pretentii mari. (de asta au intrebat mai multi de specializarea ta). Wikipedia, chiar si hexaimeronul pe care-l adulezi sunt colectii de informatii, nu sursa de validare, deci trimiterea ta (ironica), o pun pe seama mojiciei. Eu nu am o specializare in fizica (cuantica), deci nu intru in discutii de detaliu, oricat de multe copy-paste-uri ai posta pe topicul asta cu teoria stringurilor, teoria M etc., nici nu ti le citesc, caci cunosc teoriile la modul principial, iar detaliile nu ma intereseaza. Concluzia mea oricum am spus-o in postarea #37, in rest de-a dreptul neinteresante zbaterile tale sterile.
Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
neica nimeni(si el si celalalt cont al sau) e total pe langa subiect cu astronomia si da numai copy paste la niste texte pe care nu le intelege, ignora replyuri(si pe cele pe care nu le ignora, baga mereu aceeasi poezie cu stringurile), nu stie diferenta intre diverse teorii, si insulta utilizatorii. Intr-un cuvant, tot threadul e o mizerie.
Daca neica_nimeni e geocentrist (insa si calificat/specializat in fizica cuantica, dupa cum sustine) trebuie sa-i intelegem pasiunea pentru teoria M, ca poate face o paralela intre eter si membrana.

Last edited by ioanna; 27.11.2012 at 11:46:09.