View Single Post
  #106  
Vechi 03.06.2009, 23:43:53
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anyhelwa Vezi mesajul
Din pura intamplare iar am intrat aici pe site-ul acesta .. la acest topic .. si sincer am ramas cu un gust amar in urma unor afirmatii scrise de unii din voi ... daca intradevar v'a considerati buni credinciosi incetati cu afirmatiile neadevarate despre ISLAM !Majoritatea din voi care afirma anumite lucruri despre musulmani si despre aceasta religie nu au punctele elementare fixate , nu au o baza a notiunilor nu cunosc in esenta ...este trist ... ma simt total dezamagita v-as putea contrazice in multe lucruri despre islam deoarece eu am citit KORANUL in limba romana am multi prieteni musulmani stiu cum traiesc , stiu viata lor ... si nu in ultimul rand sunt musulmana ...!Dar din respect ptr. acest forum cu esenta religioasa nu vreau sa ma apuc la cearta cu marea majoritate ... cine a inteles mesajul meu stie in continuare ce are de facut cine nu .. da replica lipsita de argumente !Imi place sa cred ca suntem in primul rand oameni si n'e respectam ptr ca CEL de sus ne'a adunat sa convietuim impreuna ....desi nu credeti intre noi oamenii este o interdependenta ...!Si inca ceva : nu mai asociati musulmanii sau KORANUL cu teroristii sau terorismul .. cautati pe net etimilogia cuvantului ' terorist " informati-va ...apoi afirmati k de la niste oameni asa k voi exista probleme rasiale si conflicte .. toti 'luptati' ptr incetarea razboaielor , a rasismului si in fond tot voi le dati nastere!!!!!!!!!
Stimata doamna,

Va sugerez sa le tineti predici despre respect si despre libera comunicare si fratilor dvs. musulmani care baneaza userii crestini intr-o veselie pe site-ul fundatiei Taiba. Iar banarile se produc (mare coincidenta!) tocmai in momentul in care le sunt aduse argumente f. solide privitoare la autenticitatea / valabilitatea / intentiile religiei dvs.
Dupa ce veti fi atentionat adminii de-acolo ca e inacceptabil ceea ce fac ei chiar in cadrul rubricii "Spune ce gandesti!" (asta chiar ca e gluma, a spune ce gandesti e ultimul lucru pe care esti incurajat sa-l faci!!), puteti reveni pe acest site si purta o discutie LIBERA despre aspectele "neadevarate" pe care le-ati depistat in mesajele de mai sus.

P.S. Precizez ca banarile s-au facut in urma unor discutii absolut pasnice, desfasurate fara agresivitati verbale dar care au deranjat prin forta argumentelor expuse.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.