View Single Post
  #229  
Vechi 21.12.2009, 21:53:59
rozerin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de laialy Vezi mesajul
Nu vad de ce nu am purta o discutie civilizata,nu am nimic impotriva ta dar vezi tu..islamul este inteles gresit de cele mai multe ori.Nu spun ca toate femeile in tarile arabe sunt respectate si foarte fericite dar femei nefericite gasesti peste tot nu?
Ce am sa fac dupa ce sotul meu nu mai este..in cazul meu multumesc lui Dumnezeu totul este aranjat asa ca nu voi avea nici cea mai mica problema.In tarile arabe,familia sotului va trebui sa aiba grija in continuare de femeie.
Sotul meu are 3 surori(toate sunt in Syria),2 sunt profesoare iar una este medic iar cumnatele lui..una este manager la o companie,cealalta profesoara si ea.Depinde si de mentalitatea fiecaruia.
Sotul meu de exemplu..niciodata nu m-a obligat sa stau acasa dar nici sa lucrez ci pur si simplu asa a fost sa fie.
A fi femeie musulmana nu este deloc rau asa cum se crede
LAIALY nu are rost sa te consumi !!!!aceasta femeie vorbeste in necunoastere!!am incercat sa purtam o dicutie amicala dar ea vrea o discutie ca animalele ,de cind am intrat pe acest forum mia spus ca ce caut aici ??dar ce cauta aceste subiecte despre islam?eu am invatat ceva incerc sa explic o data daca acel o continua sa arunce cu pietre mai bine il las si plec.si in primil rind am cei 7 ani de acasa.