View Single Post
  #223  
Vechi 25.06.2013, 11:13:14
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

O sa pun si eu cateva filme neduhovnicesti:

Down in the Delta - un film in care vom vedea o mama care isi ia copilul dintr-un cartier unde legea e violenta

Schindlers List - am indoieli ca o sa va placa, mie totusi mi-a placut ( caz real )

Letters to god - un copil bolnav de cancer ii scrie scrisori lui Dumnezeu :D ( caz real )

The king’s speech - un rege caruia ii este frica sa tina discursuri insa ajunge sa se vindece de temerile sale

Slumdog Millionaire - arata realitatea din India, imi place pentru ca nu se aseamana cu serialele indiene care dupa parerea mea is total paralele cu relitatea

Good Will Hunting - n-am cuvinte !

John Q - masuri disperate in momente disperate :)

Hachiko: A Dog's Story - Viata unui caine, avem ce invata de la acest animal ( caz real )

The painted veil - o femeie rasfatata care in final ajunge sa-si iubeasca barbatul

Forrest Gump - un personaj plin de dragoste in ciuda handicapului sau

American History X - foarte dur filmul, nu va uitati cu copii, insa are morala

Precious - foarte dur, nu va uitati cu copii

The Last Samurai - niste exemple de oameni care si-au aparat traditiile si valorile, sa luam exemplu

Remember the titans - un antrenor dur care reuseste sa aduca impreuna albi si negrii

127 hours - caz real, nu voi spune ce s-a intamplat va las sa descoperit ivoi :)

Blood diamond - cat au de suferit negri de pe urma diamanatelor ( caz real )

Mary and Max - o poveste adevarata despre prietenie, o fi animatie dar uitati-va la mesajul filmului :D
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov

Last edited by Marcel_Ionut; 25.06.2013 at 11:16:30.
Reply With Quote