View Single Post
  #5  
Vechi 12.05.2020, 07:33:00
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
bihoreanu.pacatos a scris:" Dar de unde sa fi stiut eu regulile ei daca inainte nu mi-a zis ????!!!!"
Cand ai intrat in tratative cu cel rau sa stii ca nu exista nici o regula.
Foarte frumos si corect ai zis!

Citat:
În prealabil postat de bihoreanul.pacatos Vezi mesajul

Titlu: Vrajitoarea ameninta cu dezastre ! Ce pot pati?

Sper sa nu se intample nimic. Oricum o sa va tin la curent cu situatia aceasta!
Sincer mi-e putin frica si chiar din cauza ca e o vrajitoare adevarata care stie face vraji. Si din cauza ca.
Daca era o simpla excroaca nu-mi era frica.

Doamne ajuta la toata lumea !
Revin sa completez, draga bihoreanule pacatos, ca singur si cu voia ta te-ai bagat intr-o situatie foarte, foarte grea, si care, fara ajutorul slujitorilor bisericii, nu stiu cum se poate rezolva.

Tu nu ne-ai spus( si nici nu vreau sa aflu) ce probleme ai si ce vraji "albe" ai comandat si platit, dar vad ca ai fost dispus sa faci orice ca sa se implineasca voia ta, iar voia ta se pare ca este chiar pacatoasa; asa ca nu este un motiv de lauda ca te "smeresti" cand spui ca esti pacatos, sau cand ne... "pacalesti" ca ai apelat la, vezi, Doamne(!) "magie alba".

Din spusele tale ne-am dat seama ca situatia ta e foarte grea fiindca de mult timp tu ai cautat pe "forumul magiei" ocazia de a gasi vrajitoarea potrivita pentru planurile tale desarte; spun desarte fiindca prezenta ta pe acel forum si cautarile tale te-au dat de gol ca si tu doar astfel simteai ca ele pot fi puse in aplicare, ba mai mult, ai accesat pentru aceasta imprumuturi bancare dincolo de limita bunului simt.
Rezulta cat se poate de clar ca dorintele tale sunt chiar dincolo de bunul simt.

Am mai gasit un aspect foarte important care agraveaza si mai mult situatia ta: nu ai pomenit nimic despre relatia ta cu biserica si de aceea te-am intrebat(m-am intrebat si eu) daca ai un duhovnic si n-am incredere intr-un raspuns favorabil; de aceea banuiesc ca si prezenta ta aici este motivata doar de furia ta ca... dorintele tale sunt atat de scumpe incat ai ajuns sa te iei la lupta si cu diavolul, publicand amanunte foarte delicate; ca daca ai avea bani ai plati in continuare cat ti se cere.
De aceea esti intr-o situatie foarte grea pe care tu ai generat-o si o agravezi in continuare.

Deoarece episcopul cunoaste cel mai bine pe toti slujitorii din episcopia sa, ma gandesc ca el te poate trimite fara sa pierzi vremea direct la cel care te poate ajuta cel mai repede si in cel mai bun mod. Fa cumva sa intri in legatura cu Sfintia Sa episcopul!
Nu amana caci situatia ta e ff grea.

7. Când căile omului sunt plăcute înaintea Domnului, chiar și pe vrăjmașii lui îi silește la pace.(Pildele lui Solomon-16,7)
Crezi oare ca Dumnezeu te apara si pe vrajmasii tai ii sileste la pace?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote