View Single Post
  #2  
Vechi 20.03.2007, 08:47:32
rellyv rellyv is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.01.2007
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicoletajuravle
am doi copii unul de 5 luni si cel mare de 2 ani, Andrei si Stefan[size=2]stiu ca e destul de micut, Stefan cel de 2 ani,dar as vrea sa reusesc sa-i fac sa-l cunoasca Dumnezeu, eu nu am avut de la cine sa invat ,pt ca parinti mei nu mi-au dat o educatie crestina ei s-au limitat la normele de conduita sociala .mi-e frica sa nu-mi scape din mana pt ca sunt baieti ei au o personalitate mai puternica sunt mai incapatanati
Parerea mea este ca,daca ii impartasesti des si stai duminica la slujba cat poti mai mult,se obisnuiesc cu atmosfera din biserica,cu slujbele si vor creste frumos.Acasa poti sa-l inveti rugaciuni pt.copii Ingerasul,copilul invata.Ii spui Tatal nostru,il inchini cu manuta lui,se obisnuieste.Dar cel mai mult invata din ce vede la tine.Te rogi tu,cauta sa te imite.Vorbesti frumos,ii povestesti de ingeri,de Dumnezeu,la nivelul lui de intelegere si l-ai castigat.La biserica la care merg eu sunt copii care au fost ausi de cand erau micuti,acum sunt la 3-4 ani,stau cuminti in biserica nici nu le auzi gura.Am avut si eu 2 nepotele in grija citeva luni,si pot sa-ti spun ca intr-adevar,se cunoaste schimbarea in bine cand merg la biserica.Sa-ti ajute Dumnezeu sa-i cresti frumos,ca pe 2 flori din gradina lui Dumnezeu.
Reply With Quote