View Single Post
  #22  
Vechi 28.07.2016, 04:08:43
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
...

Demetrius, "sus să avem inimile". Te felicit. E jertfa ta, e mărturisirea ta. Dacă tu vrei să-ți iei răsplată pe pământ, ia-ți, că Domnul îți dă.
Spune Sfântul Teofan Zăvorâtul că cine își spune altui om, fapta lui bună, Domnul i-o va răsplăti însutit aici pe pământ și nu înmiit și infinit în ceruri.

Și eu am donat, prin sms....
TU meriti felicitări și le vei primi infinit si in ceruri si aici fiindcă, spre deosebire de mine, tu ai donat cum ai putut, nu abia în urma ”slagărului” trist al Taxi-metristilor, cand pe mine m-a cuprins, pe drept rusinea ca nu eram si eu donator.

Ma bucura si te felicit ca, citindu-ti mesajele, se vede că la tine vorba si fapta sunt in armonie.

Nu e jertfa si nici marturisirea mea, ci o mare durere si Il rog pe bunul Dumnezeu sa ma indrepteze pe mine si sa te intareasca pe tine si pe toti cei de aici in Voia Lui.

Catedrala Mantuirii Neamului si-ar face cu adevarat lucrarea sa mantuitoare numai din momentul inaugurarii, iar pana atunci multe, mari, grele si nepocaite pacate blestemate atarna greu de grumazul neamului.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote