View Single Post
  #264  
Vechi 15.12.2013, 18:46:07
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Pentru colegii "Decebal" si "Antiecumenism": este clar ca avem opinii diferite despre cea a insemnat regimul comunist in Romania in perioada 1964-1989! Nu va condamn pentru opiniile dumneavoastra- chiar daca nu sunt de acord cu ele.
Date care le-am prezentat s-au bazat pe documente si realitati concrete, si pe discutiile cu oameni din Husi care au muncit si trait in RSR in anii 60'-70'-80'.

Si ca sa incheiem oarecum polemica, asa cum dumneavoastra probabil nicioadata nu va veti schimba opiniile, nici eu nu-mi voi schimba opinia.
Daca se poate se incercam sa purtam un dialog civilizat- bazat pe documente si date concrete despre perioada 1964-1989, asa cum a fost ea, cu bune si rele, cu realizari si nerealizari, cu multumirile populatiei in perioada 1964-1981 si nemultumirile populatiei din perioada 1981-1989, m-as bucura!
Daca insa nu se poate si trebuie sa recurgeti la jigniri si insulte, atunci prefer sa nu va raspund.

Pana la urma si aceasta perioada- fie ca ne place sau nu- a facut parte din istoria Romaniei, si trebuie analizata ca atare.