View Single Post
  #117  
Vechi 01.08.2012, 13:21:27
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Adrunsca. Adevarat, nu ii purtau asa cum se poarta astazi. Postriorul si zona din fata erau acoperite de camasa,mantie. Intr-un fel pantalonii erau mai mult pe post de colanti sa nu inghete, caci si femeile pe sub poale purtau izmene.) N-ai cum sa compari, inainte tinuta era decenta si la barbati si la femei.


Dap, de barbati in slipi tanga ce sa mai zici. =)) Asta pe langa faptul ca sunt carachiosi.

Si nu e doar la mare. De exemplu, in Brasov pe Tampa, pe partea unde stateam eu, mereu se duceau oamenii la plaja vara. Ori Tampa e deal,munte vechi si multi se duc sa se plimbe prin padure, sa urce sus in poiana, la un gratar si te impiedici de costume de baie si topless.
Eu stiu draga mea,caci am lucrat in"industrie".
Cam prin jurul anului 2001 am facut un mic sondaj de opinie al clientelei pt a diversifica produsele fabricii... Multe nebunii au aparut pe hartie: sutienele cu gel,slipurile tanga pt barbati,sutiene transparente,chiloti transparenti insa si... chilotii barbatesti cu pungute de silicon sau burete...
La sedinta,cand s-a dezbatut utilitatea propriu-zisa cat si targetul acestor obiecte minune ,s-a ajuns la concluzia ca departamentul de creatie poate suporta acest proiect si se vor face la scara redusa,sa testam piata...
Au avut un succes rasunator... Eram ocupati de dimineata pana seara,veneam la birou la 6am si plecam cateodata si la 1-2 noaptea... Totul pt chiloti si sutiene,mai cu zvac!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote