Subiect: Despre relatii
View Single Post
  #2  
Vechi 25.02.2008, 07:30:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bobby
as dori shi eu nishte sfaturi dak se poate.am intalnit o fata dragutza care pot sa zic k imi place dar am auzit nishte lucruri nu tocmai ok despre ea...cum ca ar fi cam bagaboanta daca ma intelegeti.oare ar trebui sa continui sau sa o las balta shi sa caut o fata cuminte care mi s-ar potrivii mai bine.
astept parerile dumneavoastra.DOAMNE ajuta!
Nu prea este bine sa te iei dupa gura lumii, mai ales cand vrei sa infiripi o prietenie cu cineva si pe deasupra te anima si sentimentele iubirii. Singur trebuie sa constati si deduci niste aspecte legate de prietena ta. Nu conteaza in cea mai mare masura aspectul ei fizic, pentru ca o prietenie solida nu se intemeiaza numai din considerente trupesti, ci pe acele sentimente pure si durabile, izvorate din launtrul vostru. Simpla atractie trupeasca duce incet si sigur la patima desfranarii, ori nu este de dorit asa ceva. Tu singur trebuie sa descoperi daca prietena ta, are si alte calitati in afara de un trup atragator. Fa o estimare si pune rezultatele in balanta mintii, ca doar Dumnezeu ne-a inzestrat cu minte si intelepciune. Acum nu stiu ce ai prefera tu, ce fel de relatie cu ea. O simpla prietenie si atat, sau o prietenie durabila, bazata pe morala crestina. Pentru varianta a doua trebuie ca amandoi sa fiti intru crediinta si sa manifestati cumpatare si intelepciune in tot ceea ce simtiti si veti face.
Reply With Quote