View Single Post
  #5  
Vechi 14.10.2020, 23:04:49
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Iorest@
Mintea lor nu era la pachete si cum sa livreze exact pachetele in timp util, mintea lor era cum sa fenteze oamenii.
Eu am dat de niște hrăpăreți și mai mari decât ăștia oameni care mint cum respiră, una vorbesc în față alta în absența persoanei, duplicitari cu dublă personalitate, dar nu vreau să dezvolt.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Unul din pachete a ajuns te miri pe unde in Germania si doar unul a ajuns la timp, celalalt dupa doua zile dupa ce au fost telefonati. Si apoi genul asta de oameni spun ca nu e bine in Romania, ca e de vina te miri care , toti presedintii etc doar dumnealor nu sunt de vina. Eu am o vorba cand incep lamentarile genul asta de oameni:"Comporta-te aici ca si cand ai fi in strainatate, fa aici ce ai face acolo, si banii vor veni." Dar e mai usor sa te plangi si sa te vaiti.
Toată treaba cu oameni corecți, integri, e o vrăjeală în mare parte, există în România tineri angajați în multinaționale care au cheltuit defectuos bugete pe excursii, cadouri, doar marca străină e de firmă că apucăturile sunt tot de ciupeală stil fsn.
După care genul acesta de tineri vin și ne spun că ei fac un altfel de politică.

Toți ar vrea să se facă ordine, dar până la ei, când li se atinge pielișoara lor și siguranța traiului, principiile sunt pentru alții.

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Am un cunoscut meserias bun, care nu mai vrea sa mearga in strainatate, fiindca a spus ca poate castigata tot atat aici.
Un muncitor bun nu are loc în agendă la cât ar avea de lucru, s-a mărit și salariul la vreo 3000 de lei la angajații în construcții.


Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Sunt oameni care poate sunt chemati la credinta te miri cand, si ei isi fac o imagine gresita despre istoria Biblica. Istoria e istorie iar filmul respectiv ar incurca teribil pe cineva care nu a citit de loc din Biblie ptr ca isi face alte idei. Asa cum a fost cu filmul amintit Exodul poate tot asa pot fii mai multe filme si despre alte teme biblice care ar incurca pe calea mantuirii.
Era un coleg care foarte mult isi dorea sa vada acum cativa ani Codul lui Davinci. Crezi ca ajuta vizionare acestui gen de filme ? Eu zic ca nu , ca iti deformeaza conceptia despre Calea lui Dumnezeu.
Si te duce in ratacire.
Așa și este, regizorii nu vor să prezinte povestea biblică li se pare prea anostă, ei vor să facă show din personajele biblice pentru încasări, trailerele să fie cât mai agresive.
Cum ar fi un film în care se acreditează vechi teze eretice, precum că Iisus n-a murit pe cruce, a fost salvat în ultim moment de îngeri, iar în locul lui a fost pus Iuda pe cruce, Maria Magdalena era prea apropiată etc, ce ar mai înțelege un om necatehizat dacă ar vedea așa ceva ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote